web tasarımının önemi

Web Tasarımının Önemi

 
Web sitesi, belirli bir firma ya da şahsı ve sunduğu hizmeti temsil eden en güçlü dijital araçlar arasında yer alır. Web tasarım, profesyonel ellerde, özgün ve yaratıcı yaklaşımlar eşliğinde gerçekleştirildiğinde, marka imajı adına olduğu kadar verilen hizmetlerin tanıtımı söz konusu olduğunda da harika bir iş ortaya konması işten bile değildir. Ayrıca hedeflenen kitleyi siteye, dolayısıyla markaya yönlendirme gücü açısından da profesyonel ve özgün web tasarım hizmetinin yeri ve önemi tartışılmaz 

özgün web tasarımı

Özgün Tasarım

 İnternetin sınırsız ve yaygın bir biçimde kullanılma hakkı ve bu hakkın sonuna kadar kullanılmaya başlanması ile birlikte hemen her marka, firma veya şahıs, web sitesi sahibi olmayı tercih eder hale geldi. Web tasarımına yönelik arz ve talebin bu denli yoğunlaşması ise özgünlükten uzaklaşma, standart ve "fabrikasyon" işlerin ortaya çıkması ve "merdiven altı" diye tabir edebileceğimiz, profesyonellikten uzak tasarım hizmetlerinin yaygınlaşması gibi sorunları beraberinde getirir. Kopya tasarımlar sizi ve kurumunuzu, rekabet için gereken farklı olabilme ve fark yaratma gücünden ederek, marka imajınızın taklit yaftası yeme noktasına kadar taşıyabilir. Bu tuzağa düşmek size kısa ya da orta vadede zaman, para ve enerji kaybı olarak geri dönecektir. Web sitesi tasarlama alanını bir anlamda istila eden bu can sıkıcı vaziyetten doğru ulaşılabilecek tek bir olumlu çıkarım vardır. Profesyonellikten nasibini almamış, hazır kalıp site yığınları arasında ortaya çıkan özgün, kaliteli, ve profesyonel web tasarım çalışmaları kolaylıkla fark yaratır, hatta bu siteler kendi sektöründe ve dijital alemde birer yıldız gibi parlar. 

kaliteli bir web sitesi nasıl olmalı

Kaliteli Bir Web Sitesi Nasıl Olmalı ?

 

  • Özgün Web Sitesi olmalı,Sizin için, size özel tasarlanmalı
  • Hızlı Olmalı,Açılış süresi çok önemli web siteniz hızlı açılmalı ve hızlı yüklenmeli
  • Mobil Uyumlu olmalı ,Web sitenize kullanıcıların %80’i artık mobil cihazlardan giriş yapıyor.
  • Seo Uyumlu Olmalı,Web sitenizde kullanıcılar arama motorlarında arandığında ilk sırada çıkmalı
  • Kaliteli içerik olmalı,sektörüne yön vermeli
  • Web Sitesi kullanıcı deneyimlerine göre revize edilmeli

kurumsal web tasarım

Web Siteniz , Kurumsal Kimliğiniz

 Etkili tanıtım, kolay ve rahat erişilebilirlik, işlevsellik, mobil uyum gibi hedefler doğrultusunda, alabildiğine özgün içerik ve görsellerle donatılmış, dijital teknolojinin siyah kuşak gücü kullanılarak tasarlanan web siteleri, arama motorlarının da,(seo ) hedef kitlenin de en çok sevdiği ve en çok vakit geçirdiği mecralar haline gelir. Ve o andan itibaren rekabet koşulları hızla sizin lehinize işlemeye başlar, sektörün çanları sizin için çalar. Web sitenizin, hedeflediğiniz kitlenin zihnine girebileceğiniz, algısal eğilimlerini yönetebileceğiniz güçlü bir platform olduğunu unutmayın. İnsanlar markanızı, burada gördükleri üzerinden zihninde yeniden yaratır ve söz konusu yaratım, hedef kitleyle aranızdaki mesafenin artmasına ya da azalmasına yol açan en temel unsurdur. Biraz yaratıcılık, biraz sanatsal içgüdüler, bolca profesyonellik, teknolojik zeka, parlak fikir ve üretkenlik, etkili ve özgün bir web sitesi tasarımı için gerekenlerdir.
Öyleyse vakit, sadece kurumunuz ve markanız için aksiyon alacak bir yaratıcılığın peşinden gitme vaktidir. Teknolojinin, sanat ve zekayla buluştuğu, özgün ve profesyonel web tasarım hizmeti hiç uzağınızda değil.